VUB-wiskundige Ingrid Daubechies ontvangt prestigieuze Princess of Asturias Award voor Technisch & Wetenschappelijk Onderzoek 2020

VUB alumna en beroemde wiskundige Ingrid Daubechies ontving samen met collega-wetenschappers Yves Meyer, Terence Tao en Emmanuel Candès de prestigieuze Princess of Asturias Award  voor Technisch & Wetenschappelijk Onderzoek 2020 voor hun baanbrekende bijdragen aan wiskundige theorieën en technieken voor dataverwerking die de ruggengraat vormen van het moderne digitale tijdperk. Het onderzoek van deze vier wereldautoriteiten  in de wiskunde is in wezen gebaseerd op twee verschillende maar complementaire instrumenten: wavelets en gecomprimeerde sensing of matrix voltooiing. De wavelets, die Daubechies heeft ontdekt, stellen ons in staat om grafische bestanden te comprimeren, met weinig verlies aan resolutie.

Daubechies: "Ik ben zeer vereerd dat ik geselecteerd ben voor deze prijs, zowel door het prestige van de Award zelf, zoals blijkt uit de bekendheid van de vroegere laureaten, als door de identiteit van mijn mede-laureaten, elk van hen reuzen in mijn eigen persoonlijke galerij van helden."

De Award wordt elk jaar in de Spaanse autonome regio Asturië uitgereikt door de Princess of Asturias Foundation. Er zijn acht categorieën: kunst, literatuur, sport, vrede, technisch en wetenschappelijk onderzoek, communicatie en humane wetenschappen, internationale samenwerking en sociale wetenschappen. De winnaars ontvangen een geldbedrag van 50.000 euro, een diploma, een insigne en een door de beroemde Spaanse schilder en beeldhouwer Joan Miró speciaal ontworpen sculptuur.

Sicco Wittermans

Sicco Wittermans

Woordvoerder en persrelaties Vrije Universiteit Brussel

Delen

Meest recente verhalen

Website preview
Alex Agnew schenkt opnieuw 100.000 euro aan VUB Yamina Krossa Fonds voor kankeronderzoek en verlengt VUB-leerstoel
Comedian Alex Agnew schenkt voor de tweede maal 100.000 euro aan het VUB Yamina Krossa Fonds voor kankeronderzoek. Hiermee verlengt hij zijn VUB-leerstoel en bereikt het fonds de kaap van 1 miljoen euro. De middelen gaan rechtstreeks naar het onderzoek van VUB-professor Damya Laoui naar een vaccin tegen kankerherval en -uitzaaiingen. Alex Agnew kondigt zijn hernieuwde steun aan naar aanleiding van zijn nieuwe show No More Heroes, die op 8, 9 en 10 oktober plaatsvindt in de AFAS Dome.
press.vub.ac.be
Website preview
2.650 VUB-studenten vieren diploma op Grote Markt: drie dagen lang staat Brussel in het teken van afstuderen
Van maandag 5 tot en met woensdag 7 oktober kleurt de Brusselse Grote Markt opnieuw helemaal VUB-blauw: 2.650 VUB-studenten vieren er hun afstuderen, een recordopkomst en een stijging tegenover de 2.500 afgestudeerden van vorig jaar.
press.vub.ac.be
Website preview
VUB-onderzoek pleit voor STEM-beleid op maat van elke school
Veralgemeende maatregelen om de motivatie en interesse van middelbare scholieren voor STEM-richtingen te vergroten, schieten hun doel voorbij
press.vub.ac.be

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Press - Vrije Universiteit Brussel

volg ons op twitter @VUBrussel


De Vrije Universiteit Brussel is een internationaal georiënteerde universiteit in Brussel, het hart van Europa. Door het afleveren van hoogstaand onderzoek en onderwijs op maat, wil de VUB een actieve en geëngageerde bijdrage leveren tot een betere maatschappij.

De Wereld Heeft Je Nodig

De Vrije Universiteit Brussel neemt haar wetenschappelijke en maatschappelijke verantwoordelijkheid met liefde en daadkracht op. De VUB lanceerde daarom het platform ’De Wereld Heeft Je Nodig’.  Hier worden rond zes P’s ideeën, acties en projecten samengebracht, opgestart en uitgebouwd. De eerste P staat voor People, want daar draait alles om: mensen gelijke kansen geven, welvaart, welzijn, respect. Peace staat voor het bestrijden van klein en groot onrecht in de wereld. Prosperity gaat armoede en ongelijkheid te lijf. Planet staat voor acties rond biodiversiteit, klimaat, luchtkwaliteit, dierenrechten ... Met Partnership zoekt de VUB samenwerkingen om de wereld een betere plaats te maken. De zesde en laatste P is van Poincaré, de Franse filosoof Henri Poincaré aan wie de VUB haar leuze ontleent, dat het denken zich aan niets mag onderwerpen, behalve aan de feiten zelf. De VUB is een 'urban engaged university’, sterk verankerd in Brussel en Europa en werkend volgens de principes vrij onderzoek. www.vub.be/dewereldheeftjenodig

Neem contact op met

Pleinlaan 2 1050 Brussel

02 / 629.21.37

tineke.sonck@vub.be

www.vub.be