Masterclass Inclusieve Smart Cities

VUB-Leerstoel Smart Cities

Hoe zorgen we dat slimme oplossingen voor steden ook aandacht hebben voor sociaal kwetsbare burgers, minder digitaalkrachtige burgers, en burgers met een handicap? Nu vrijdag organiseert SMIT-VUB een masterclass rond inclusieve slimme steden en wist daarbij ook een internationaal expert te strikken.

James Thurston is vice-voorzitter van G3ict  een initiatief dat wereldwijd inzet op inclusieve ICT. Samen met World Enabled ontwikkelde G3ict een toolkit waarmee onder andere lokale overheden, beleidsmakers en IT professionals aan de slag kunnen om de technologie in slimme steden meer toegankelijk en digitaal inclusief te maken.

Wanneer: Vrijdagnamiddag 20 april (14u.-17u.)

Waar: Studies in Media, Innovation and Technology (SMIT), Vrije Universiteit Brussel, Pleinlaan 9, 1050 Brussel, 1ste verdieping

Volledige programma: zie http://smit.vub.ac.be/event/master-class-7-inclusive-smart-cities voor een overzicht van al onze sprekers tijdens de masterclass

Deze masterclass vindt plaats in het kader van de smart cities leerstoel gepromoot door Prof. Dr. Pieter Ballon.

 

Over de VUB-leerstoel Smart Cities

De leerstoel Smart Cities wordt georganiseerd door de Vrije Universiteit Brussel, de Faculteit Economische en Sociale Wetenschappen en Solvay Business School, en SMIT-VUB (Studies in Media, Innovation and Technology), samen met haar partners Joyn, Thanksys en Belfius.

Als onderdeel van de leerstoel wordt ongeveer tweemaandelijks een masterclass georganiseerd om publieke en private actoren samen te brengen die de ambitie hebben om slimme stadsprojecten te ontwikkelen en zo onderling kennis uit te wisselen.

www.smartcitychair.be

 

 

Lizzy Bleumers

Senior Researcher

imec-SMIT-VUB | Pleinlaan 9, 1050 Brussels

Organizer Smart City Chair Master Classes & Ludic City Lectures

02 629 16 47

 

James Thurston

Vice President for Global Strategy and Development

G3ict – the Global Initiative for Inclusive ICTs

Mobile +1-202-790-1013      |      Twitter @jamesthu

www.g3ict.org     |      www.smartcities4all.org      |      www.m-enabling.com

Delen

Meest recente verhalen

Website preview
VUB-expertenlijst klimaat
Van 12 tot 16 oktober is het Brussels Climate Week. Naar aanleiding hiervan lijsten we een aantal VUB-experten op die meer duiding kunnen geven rond verschillende klimaatgerelateerde topics. Deze lijst wordt regelmatig aangevuld.
press.vub.ac.be
Website preview
Wie bepaalt hoe Afrikaanse vrouwen worden gezien? VUB brengt Pamela Tulizo met MABABU naar Brussel
De VUB en De Markten nodigen de pers uit op de opening van MABABU – Spirit of The Ancestors.
press.vub.ac.be
Website preview
VUB-Expertenlijst meertaligheid naar aanleiding van week van het Nederlands
Van 10 tot 18 oktober 2026 is het de week van het Nederlands.Tijdens de Week van het Nederlands staat de Nederlandse taal in al haar veelzijdigheid centraal. Daarbij is ook aandacht voor de meertalige context waarin het Nederlands wordt gebruikt en zich ontwikkelt. Of het nu gaat om de uitdagingen in ons onderwijs, de rol van taal in een inclusieve samenleving, of politieke en maatschappelijke vraagstukken in België en Europa: taal en meertaligheid spelen daarin een belangrijke rol. Op zoek naar duiding over het Nederlands, meertaligheid en de wisselwerking tussen beide? Deze experten van de VUB staan je graag te woord.
press.vub.ac.be

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Press - Vrije Universiteit Brussel

volg ons op twitter @VUBrussel


De Vrije Universiteit Brussel is een internationaal georiënteerde universiteit in Brussel, het hart van Europa. Door het afleveren van hoogstaand onderzoek en onderwijs op maat, wil de VUB een actieve en geëngageerde bijdrage leveren tot een betere maatschappij.

De Wereld Heeft Je Nodig

De Vrije Universiteit Brussel neemt haar wetenschappelijke en maatschappelijke verantwoordelijkheid met liefde en daadkracht op. De VUB lanceerde daarom het platform ’De Wereld Heeft Je Nodig’.  Hier worden rond zes P’s ideeën, acties en projecten samengebracht, opgestart en uitgebouwd. De eerste P staat voor People, want daar draait alles om: mensen gelijke kansen geven, welvaart, welzijn, respect. Peace staat voor het bestrijden van klein en groot onrecht in de wereld. Prosperity gaat armoede en ongelijkheid te lijf. Planet staat voor acties rond biodiversiteit, klimaat, luchtkwaliteit, dierenrechten ... Met Partnership zoekt de VUB samenwerkingen om de wereld een betere plaats te maken. De zesde en laatste P is van Poincaré, de Franse filosoof Henri Poincaré aan wie de VUB haar leuze ontleent, dat het denken zich aan niets mag onderwerpen, behalve aan de feiten zelf. De VUB is een 'urban engaged university’, sterk verankerd in Brussel en Europa en werkend volgens de principes vrij onderzoek. www.vub.be/dewereldheeftjenodig

Neem contact op met

Pleinlaan 2 1050 Brussel

02 / 629.21.37

tineke.sonck@vub.be

www.vub.be