Persuitnodiging: Over vrijheid: een lezing en gesprek met Timothy Snyder
BOZAR - Vrijdag 16 januari 2026
Collega’s van de pers,
De Vrije Universiteit Brussel en BOZAR nodigen u van harte uit voor een bijzondere avond met de internationaal gerenommeerde Amerikaanse historicus Timothy Snyder. Tijdens deze lezing verkent hij hoe vrijheid niet enkel een recht is, maar ook een gemeenschappelijke verantwoordelijkheid. Een opdracht die vandaag urgenter lijkt dan ooit.
Timothy Snyder is wereldwijd bekend om zijn scherpzinnige analyses van Centraal-Europa, Oekraïne, de Sovjet-Unie en de Holocaust. Hij keerde in 2024 terug met Over vrijheid, waarin hij benadrukt dat vrijheid een relationeel begrip is, iets wat we voortdurend samen moeten oefenen, delen én verdedigen. Zijn werk heeft de voorbije jaren een diepgaande invloed gehad op maatschappelijke debatten en inspireerde kunstenaars, burgers en activisten wereldwijd.
In BOZAR gaat Snyder in gesprek met de Belgische historicus Pieter Lagrou (ULB). Samen reflecteren zij op historische lessen en op de keuzes waarvoor onze democratische samenleving vandaag staat.
Dit event is een coproductie van VUB en Bozar, met steun van het Hannah Arendt Instituut. Het maakt deel uit van de VUB-reeks Ties That Bind Us en de BOZAR-reeks Writers and Thinkers.
Praktische informatie
Vrijdag 16 januari 2026
20:00 – 22:00
BOZAR – Paleis voor Schone Kunsten, Henri Le Boeufzaal
Ravensteinstraat 23, 1000 Brussel
Journalisten zijn welkom om de lezing bij te wonen.
Gelieve uw aanwezigheid vooraf te melden bij Tineke.Sonck@vub.be